LL: Račić i Valensija od 0:2 do boda za pet minuta

Valensija je u prošlom kolu La lige deklasirala Real Madrid sa 4:1, ali dvonedeljna pauza je ostavila traga, pa je na gostovanju Alavesu ona bila ta koja je bila na rubu ubedljivog poraza. Ipak, volšebno ga je izbegla i u finišu uspela da dođe do vrednog boda 2:2 (2:0).

Alaves je daleko tužniji i razočaraniji napustio teren, pošto je već posle 16 minuta vodio sa dva gola razlike. Najpre je u drugom minutu Ćimo Navaro pogodio posle asistencije Lukasa Pereza, a onda je upravo Perez u 16. minutu uspešno realizovao penal za 2:0.

Taj rezultat je ostao na semaforu sve do poslednjih 20-ak minuta kada je Valensija uspela konačno da realizuje mnogobrojne šanse i dođe do dva gola u razmaku od pet minuta.

U 73. je pogodio rezervista na ovoj utakmici, Manu Valjeho, da bi bod gostima doneo Hugo Giljamon Sanmartin u 77. minutu. U poslednjih pet minuta Kevin Gameiro je imao priliku da donese potpuni preokret na Mendizorozi, ali je ipak na kraju ostalo možda i najrealnijih 2:2.

Srpski reprezentativac Uroš Račić je odigrao svih 90 minuta u ekipi Valensije koja je sada na osmoj poziciji sa 12 bodova, dok je Alaves sa dva manje na 14. mestu.