LL: Karasko iskoristio Pikeov i Ter Štegenov kiks, Atletiko preko Barse do deobe 1. mesta

Teško će Ronald Kuman nešto da uradi sa ovom Barselonom, ako igrači nastave ovako da mu igraju. Atletiko Madrid je dočekao momke iz Katalonije i, ako to ikad može da se kaže, rutinski ih savladao. Konačan rezultat meča 10. kola bio je 1:0 (1:0), ali ono što Barsa pokazuje na terenu je više nego skandalozno!

Momci Dijega Simeonea po prvi put posle 10 godina su uspeli da ostvare trijumf nad večerašnjim gostima u La ligi, a učinili su to na poprilično dominantan način.

Od samog početka nekako je utakmica tekla onako kako je Atletiko mogao samo da poželi. Tačnije, prvih 20-ak minuta je kakvih-takvih dešavanja bilo, ali onda je tempo opao, što je umnogome odgovaralo domaćinu.

A, onda, golman Mark Andre ter Štegen izašao je na 35 metara od gola u 3. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, posle katastrofalne greške Pikea, a Belgijanac mu je samo proturio loptu kroz noge i sa 25 metara je smestio u nebranjenu mrežu.

Da stvari po Barsu budu još gore, Pike se povredio u 62. minutu posle sudara sa Koreom i napustio je igru, a delovalo je kao da je u pitanju nešto ozbiljnije na njegovoj nozi. To je još samo jedna loša vest za navijače Barse, koji u ovom trenutku zaista nemaju mnogo čemu da se nadaju. Atletiko je jednostavno sprečio Barsu da napravi ikakvu ozbiljniju priliku u 2. poluvremenu.

Madriđani se sad nalaze na deobi prvog mesta sa Real Sosijedadom, dok je Barselona na veoma niskom 10, sa svega 11 bodova, devet manje od vodećih.