LL: Prvi poraz Reala u sezoni, Malbašić bolji od Jovića u srpskom derbiju

Prvo veliko iznenađenje u Realovoj sezoni na domaćoj sceni. Šampion je poražen po prvi put otkako je osvojio titulu, a pao je u Andaluziju, ali ne od Betisa ili Sevilje, već od malenog Kadiza, bivšeg drugoligaša, koji je poslednji put ugostio Madriđane u La ligi još kada je trener Zinedin Zidan bio igrač - dakle baš davno. Konačan rezultat meča 6. kola bio je 1:0 (1:0) u korist domaćina.

Jedini pogodak postignut je u 16. minutu, a da će biti opasan tandem, odnosno prava saradnja, pokazuju Alvaro Negredo i Antoni Lozano. Prvi je asistirao drugom, ispostaviće se, za konačan rezultat.

U drugom poluvremenu, Real je svim silama pokušao da napadne, imao je nekoliko izglednih šansi, ali ništa nije moglo da se uradi protiv čvrste odbrane domaćina. Madriđanima nije pomogao ni Luka Jović. Ušao je u 78. minutu, minut kasnije je dao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Imao je još dva pokušaja, ali su oni neslavno završeni.

Zbog ovog rezultata, Real, Kadiz i Granada dele prvo mesto sa po deset osvojenih bodova, s tim da Kadiz ima i meč viška. Biće ovo jedna interesantna sezona.