SEA: Čik neka neko pobedi ovaj Milan! Nije uspeo ni „insajder” Gatuzo

Najavili smo u predlozima za meč Napoli – Milan goleadu i izabranici Đenara Gatuza i Stefana Piolija nas nisu izneverili. Videli smo četiri gola, ali ne i pobednika derbija 32. kola italijanske Serije A – 2:2 (1:1).

U prilično otvorenom i ofanzivnom meču prvi gol postignut je posle lepe akcije gostiju iz „grada mode”. Dugo je trajao napad Milana. Potom je lopta došla do Antea Rebića koji je prebacio centaršutom na drugu stativu, a tamo je dočekao Teo Ernandez i iz voleja je zakucao u mrežu Davida Ospine.

Bio je to 20. minut, a još 14 je bilo dovoljno da Napoli izjednači. Slobodan udarac iskosa sa leve strane uputio je na peterac Lorenco Insinje. Tamo je loptu zahvatio Đovani Di Lorenco, Điđi Donaruma je najpre odbranio, ali je odbitak sproveo u mrežu vezista domaćeg tima i poravnao rezultat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a potom je u 60. minutu domaćin stigao do preokreta. Hose Kaljehon je probio po desnoj strani i uposlio Drisa Mertensa, a Belgijanac je uspeo da loptu ispod Donarume sprovede iza njegovih leđa.

Ali, ni to nije bilo dovoljno da se savlada ovaj Milan koji ne zna za poraz već sedam utakmica. Mnogi su mislili da će to uspeti Đenaro Gatuzo, aktuelni trener Napolija, a bivši strateg na klupi Milana, čija je i legenda. Jednostavno, nije bilo dovoljno.

U 73. minutu je dosuđen jedanaesterac, a koji je skrivio srpski štoper Nikola Maksimović. Frank Kesi je namestio loptu na 11 metara i lako je poslao u jednu, a Ospinu u drugu stranu.

Do kraja meča nije više bilo golova, ali jeste vredno pomena isključenje rezerviste Milana Aleksisa Selemekersa. Belgijski napadač je u igru ušao u 46. minutu, a u razmaku od četiri, u 85. i 88. minutu je uspeo da zaradi dva žuta kartona i tako ranije završi utakmicu.