SEA: Leće poslalo titulu Juventusu. Lacio razbijen od tima čija je odbrana šuplja kao sir

Serija A je zlatna liga! Ove godine, uzbuđenja su se tako lepo vratila na staidone Kalča da je to za priču. Primer za to je meč, koji je verovatno odredio budućeg prvaka i poslao titulu ponovo u vitrine Juventusa. Leće, koje je u 5/6 poslednjih kola primilo 4+ golova, savladalo je u 31. rundi pretendenta na tron Lacio - 2:1 (1:1). Šta savladalo, razbilo, iako to rezultat ne govori, biće dovoljno da bude upamćeno da su južnjaci stavili krunu na glavu Juvea.

Već u drugom minutu domaćin je poveo. "Vukovima" je, ipak, gol poništen zbog igranja rukom. I to tek nakon pregledavanja VAR-a. A da zlo bude veće, Mankosu je rukom primio loptu, zatim je vodio nekoliko metara i poslao bombu u mrežu Strakoše. Odgovorili su Rimljani tri minuta kasnije. Felipe Kaisedo pritrčava na odbijenu loptu i smešta je u mrežu. Velika krivica za gol ide na račun čuvara mreže južnjaka Gabrijela, koji se okliznuo u pokušaju da fintom dodavanja prevari Ćira Imobilea.

Nije se dala četa Fabija Liveranija. Igrao se 30. minut kada je Falko centrirao, a sam poput duha bio je Kuma Babakar. Bivši igrač Fiorentine lako je glavom poslao loptu u mrežu. Moglo je Leće i do treće lopte u mreži rivala za 45. minuta, samo da je Mankosu bio smireniji. Penal zbog igranja rukom Lacijala, a previše nonšalantan udarac završio je daleko preko prečke. Sramotno izveden penal igrača čiji klub strepi za opstanak.

A onda, 47. minut i trenutak koji je možda odredio i šampiona. Saponara centrira, a Lusioni sa čuvarom Aćerbijem, čije su ruke bile na njegovim bokovima, pogađa glavom u padu.