KI: Milan držao Juve za gušu, a onda - Ronaldo!

Juventus je u krizi i to je očigledno. Svima osim možda Mauriciju Sariju, koji se baš kocka sa ugledom velikog kluba. Milan je u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije bio više željan pobede, agresivan od starta i da nije bilo nesmotrenosti u finišu i slavio bi. Ovako ima ne baš dobar rezultat pred revanš - 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu bolje prilike je imao Milan. Điđi Bufon je bio nerešiva enigma za Zlatan Ibrahimovića, Anta Rebića i Davida Kalabriju. Na drugoj strani Huan Kvadrado je porpustio najbolju priliku za Juventus.

Da je uvek naelektrisaniji od drugih Zlatan Ibrahimović je dokazao kada je prilikom jednog skoka odlučio da laktom testira jačinu vilice Matija de Lihta. Skupo ga je to koštalo. Dobio je žuti karton, parni, pa ga neće biti u revanšu 4. marta u Torinu. Takođe, neće biti ni Tea Ernandeza. Francuski defanzivac je dobio žiuti karton u prvom delu, postao svestan da svakako neće pomoći drugovima u gradu Fijata, pa je u drugom delu tražio i dobio i crveni karton.

Trenutak odluke dogodio se u 61. minutu. Rebić, koji sve više i više pokazuje da se u potpunosti adaptirao na Milan, bio je strelac gola. Hoze Kastiljeho je ubacio, a Hrvat je prilično spretnim šutem savladao najboljeg u redovima gostiju Điđija Bufona.

Iako je Juve od 69. minuta imao igrača više nije uspeo da to materijalizuje sve do poslednjih trenutaka utakmice. Paolo Valeri je u prvih mah odlučio da nije za penal igranje Davida Kalabrije rukom u svom kaznenom. Ipak, nakon što je konsultovao VAR, pokazao je na 11 metara. Kristijano Ronaldo je samo to čeka. Prišao je lopti i smestio je u mrežu za poravnanje.