Kup Italije: Bufonov autogol koji se neće pamtiti, Juve rutinski izbacio Romu

Očekivali smo malo interesantniji meč u četvrtfinalu Kupa Italije, bar kada je rezultat u pitanju.

Juventus je u Torinu dočekao Romu, bio je to derbi ove faze takmičenja u najavi, ali smo ipak gledali poprilično jednostranu predstavu.

Juventus je slavio sa 3:1 (3:0) i tako više nego rutinski obezbedio plasman u polufinale, gde čeka boljeg iz duela Torino - Milan.

U prvom poluvremenu je delovalo kao da ćemo imati prilike da gledamo rezultatski neizvesnu utakmicu, ali od 26. minuta ona je postala sve, samo neizvesna ne.

Tada je, uprkos možda i boljoj igri Rimljana do tog momenta, Kristijano Ronaldo prelepom individualnom akcijom savladao golmana Paua Lopeza, koji je mogao samo da posmatra loptu kako ulazi u gol.

Na 2:0 povisio je Rodrigo Bentankur samo 12 minuta kasnije, pogodivši mrežu uz malu pomoć stative. Već u drugom minutu sudijske nadoknade bilo je 3:0 za „staru damu“, pošto je glavom put do prazne mreže pronašao Leonardo Bonući.

Slamku spasa Romi ponudio je legendarni Đanluiđi Bufon autogolom, i to samo pola minuta pošto je Gonzalo Iguain pogodio prečku glavom u 50. minutu.

Do kraja meča, ne da Roma nije imala neke preterano velike šanse, nego je čak i Juve mogao da povisi prednost, najčešće preko Kristijana Ronalda i Arona Remzija, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Drugi polufinalni par, pored Juveovog činiće Napoli i bolji iz meča Fiorentina - Inter, koji je na programu za sedam dana, 29. januara.

(Piše: Aleksa Kovačević; Foto: Beta/AP/Fabio Ferrari)