Kup Italije: Lud meč u Napulju, dva crvena, promašen penal, VAR i pobeda Napolitanaca

Odigrano je četvrtfinale Kupa Italije u fudbalu. U velikom derbiju Napoli je dočekao Lacio na svom stadionu i uspeo da se plasira među četiri najbolja tima u ovom takmičenju. Rezultat nakon devedeset minuta igre bio je 1:0 (1:0).

Igrao se drugi minut kada je Insinje doveo svoj tim u vođstvo, pošto je napravio pravi dar mar u šesnaestercu Lacija i savladao golmana za veliko slavlje navijača. Svega par minuta kasnije Laciju je dosuđen jedanaesterac. Kao i obično, lopte se latio Ćiro Imobile, ali nije uspeo da donese izjednačenje timu sa Olimpika.

Dinamična utakmica sa dosta događaja se nastavila, a Hisaj je u 20. minutu zaradio crveni karton i tako odmogao svojoj ekipi i morao na ranije tuširanje. Ipak, tu uzbuđenjima nije bio kraj pošto je svega par minuta kasnije pocrveneo i Lukas Leiva, pa je utakmica nastavljena sa po deset igrača na obe strane.

U drugom poluvremenu, Lacio je pokušavao da dođe do izjednačenja. Imao je više šuteva i igrao je bolje, međutim nije bilo promene. U 90. minutu su fudbaleri Lacija postigli pogodak, ali je posle provere VAR tehnologije gol poništen i Napoli je konačno mogao da slavi posle serije očajnih rezultata u Seriji A.