Serija A: Ko se ovome nadao? SPAL posle preokreta odneo bodove iz Bergama

Poslednjeplasirani tim Serije A osvojio je ceo plen na gostovanju ekipi koja se nalazi u zoni Lige šampiona i učestvuje u osmini finala tog takmičenja.

Da, dobro ste pročitali. Ekipa SPAL-a je na gostovanju u Bergamu pobedila ekipu Atalante, i to posle preokreta, rezultatom 2:1 (0:1).

Meč je krenuo sjajno po Atalantu, koja je povela u 16. minutu izuzetno lepim golom petom Josipa Iličića. Činilo se tada da će mreža golmana Sportijela biti napunjena, ali se do kraja više nijednom nije zatresla.

Na suprotnoj strani jeste, i to dva puta. Trenuci odluke viđeni su na početku drugog poluvremena, kada su gosti preokrenuli sa dva pogotka u razmaku od sedam minuta.

Najpre je u 54. minutu Andrea Petanja pogodio za izjednačenje, a šest minuta kasnije Matija Valoti je izveo izvrsnu minijaturu i pogodio sa ivice kaznenog prostora za potpuni preokret.

Od ovog šoka domaći se nisu oporavili, iako je do kraja ostalo još više od pola sata igre. I bilo je prilika za remi preko Pašalića, Zapate i De Rona, ali one nisu iskorišćene i bodovi su otišli u Feraru.