Serija A: Leće zapakovalo Inter kao novogodišnji poklon za Juve

Mogu da pričaju u Interu šta god žele, ali još uvek nisu stekli onu rutinu koju poseduje Juventus. Ili možemo upotrebiti još teži izraz, da jedan trener sa DNK pobednika, ne može da napravi od bivših gubitnika momke koji znaju da pobeđuju. Ako to zvuči surovo, onda samo pogledajte rezultat 20. kola Serije A, Leće - Inter - 1:1 (0:0).

Bio je ovo drugi uzastopni remi neroazura, što dodatno otvara šansu Juveu da se udalji na čelu tabele. A šta reći za Leće, jedan od retkih klubova u Evropi koji još uvek nema pobedu kao domaćin, tim koji je bio pre ovoga u seriji od četiri utakmice na kojima su igrači toga tima pognute glave napuštali teren. Još su mu nedostajali u ovom meču Marko Kalderoni, Dijego Farijas i Jevhen Šakov.

Možda će se malo i buniti Antonio Konte zbog odluke arbitara da ne dodele Đuliju Donatiju crveni karton u prvom poluvremu kada je praktično gušio Barelu... Pregledali su VAR i rekli, žuti je dovoljno. Lećeu je dodeljen i penal nakon što je Kuma Babakar dodao loptu Sensiju na ruku, ali je pregledavanjem VAR snimka utvrđeno da Sensi nije mogao da izbegne ovu napucanu loptu od strane nekadašnjeg igrača Fiorentine.

Igrao se 72. minut kada je Inter otključao domaćina. Centaršut Biragija, a Bastoni glavom u bliži ugao Gabrijela. Samo pet minut akasnije, u 77. minutu, šok za goste. Majer pored osam igrača Intera u kaznenom prostoru pronalazi Makozu, koji šmekerski šalje loptu u mrežu Samira Handanovića.