SEA: Kostić rešio derbi Italije - Juve dobio Inter drugi put u sezoni bez primljenog gola

Fudbaleri Juventusa ostvarili su veliki trijumf u 27. kolu. U gostima su slavili nad Interom 1:0 i tako dokazali da im je praktično bez puno pravednosti oduzeto 15 bodova.

Prvu priliku beležimo u 11. minutu. Kostić je pokušao lukavo, odbrana Intera otklanja opasnost. U 19. minutu prva prilika za Nerazure. Barela se našao u dobroj poziciji, šutirao, ali Ščensni je odbranio njegov udarac.

Četiri minuta kasnije slavlje Stare dame. Filip Kostić je bio precizniji i posle sjajnog udarca iskosa Juventus je poveo 1:0. Asitenciju pišemo odličnom Rabiou, a valja napomenuti da se četiri i po minuta gledalo da li je taj gol bio ispravan ili ne zbog potencijalnog igranja rukom Francuza.

Do kraja meča Inter je pokušavao da nešto uradi da dođe do pozitivnog rezultata, ali odbrana je bila na visini zadatka i na kraju veliki trijumf Juvea.

Stara dama se nalazi svega sedam bodova od četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona, a podsetimo da joj je oduzeto čak 15 bodova (sad bi bila ubedljivo druga). Inter ostaje treći, jer je Lacio ranije danas bio bolji od Rome.