SEA: Juve protiv Stankovića kao nekad - iz iksa u keca, Vlahović promašio penal, Đuričić strelac

Povredama desetkovani Juventus je uspeo da pobedi Sampdoriju u meču sa šest golova. Konačan rezlutat uzbudljivog susreta u Torinu glasio je 4:2.

Za Juventus zbog povreda i mera opreza nije nastupio niz startera poput Anhela di Marije, pa je Maks Alegri morao da kombinuje početnih 11.

Posle uvodnih pola sata delovalo je da će ovo biti rutinska pobeda, jer su domaći imali dva gola prednosti. Prvo je pogodio Bremer,a nakon toga i Rabio.

Ipak, gosti iz Đenove su se na senzacionalan način vratili i to u razmaku od 70-ak sekundi kada su postigli dva gola. Odbrana Bjankonera je ulovljena na spavanju u dva navrata. Prvo je Augelo smanjio, a posle toga je Đuričić izjednačio.

Na startu drugog dela Lokalelli i Kvadrado su ušli u igru, domaćin se uozbiljio, a treći i zasluženi gol stigao je u 64. minutu kada je ponovo precizan bio Rabio.

U 69. minutu dosuđen je penal za domaće nakon što je srušen Kvadrado. Odgovornost je preuzeo Vlahović, ali nije bio precizan.

Srpski napadač je sa penala pogodio stativu i pokazao da se nalazi u slaboj formi u poslednje vreme pošto je šestu utakmicu zaredom bez gola (a drugi reprezentativni napadač Aleksandar Mitrović nije dao nijedan pogodak na devet mečeva zaredom).

Do kraja u sudijskoj nadoknadi rezervista Sule je bio precizan za 4:2 pa je Juventus stigao do 16. pobede u sezoni, ali je zbog -15 bodova i dalje daleko od Lige šampiona.

U slučaju da se Juventusu vrate bodovi što je nakon potvrde da se advokatima može dati u posed čuveno "tajno pismo" Bjankoneri bi skočili na drugo mesto na tabeli.Međutim, to je i dalje na jako dugačkom štapu.

Podsećanja radi, u januaru je torinskom klubu oduzeto 15 bodova zbog nepravilnosti u transferima i finansijskim malverzacijama.