SEA: Fađoli - novi Klaudio Markizio! Italijo, pazi se, vraća se Alegrijev Juve

Juventus je slavio nad najvećim rivalom. U okviru 13. kola Serije A crno-beli iz Torina pobedili su i tako prestigli "nerazure" na tabeli. Konačan rezultat bio je 2:0 (0:0).

Prva velika šansa u 19. minutu. Kostić je proigrao Bremera koji šutira pored gola gostiju. Nakon toga veliku priliku promašuje Edin Džeko na drugoj strani u 26. minuti, da bi nakon toga u 42. minuti sjajnu šansu propustio i Damfriz.

Na otvaranju drugog dela igre Juventus dolazi do vođstva. Kostić je sjajno prošao po levoj strani, dodao do Rabioa, čiji šut nije bio jak, ali jeste precizan i to je bilo 1:0.

Deset minuta kasnije nova asistencija Kostića, gol Danila, slavlje na Alijanc stadionu, ali oglasio se VAR i poništio gol zbog igranja rukom. Veliko je pitanje i veoma sporna situacija da li je tom igranju rukom prethodio penal, jer je odbrambeni fudbaler "nerazura" rukama držao Danila za ruku.

No, Juveovi igrači nisu očajavali. Inter je do izjednačenja mogao u 74. minutu kada je Ščenski instinktivno odbranio šut Lautaru Martinezu, a tri minuta kasnije Onana brani sjajan šut Kostića, nakon koga je lopta pogodila stativu i odbila se van opasnosti.

Do konačnih 2:0 Juventus je stigao u 85. minutu kada je pogodio 21-godšnji Nikolo Fađoli. Ali ne samo da je pogodio, već je mladi igrač sa brojem 44 na leđima nekim potezima pokazao da može da bude pravi i jedini legitimni naslednik Klaudija Markizija.

Nakon ove utakmice Juventus je peti sa 25 bodova, dok je Inter na dve pozicije niže s bodom manje.

U narednom kolu, već za tri dana, Inter će dočekati Bolonju, dok Juventus dan kasnije gostuje Veroni.