SEA: Žiru za pobedu Milana u 89. minutu

Posle poraza Atalante od Napolija, Milan je imao priliku da je prestigne na drugom mestu na tabeli Serije A i tu šansu je iskoristio pobedom rezultatom 2:1 (1:0) u utakmici 13. kola italijanske Serije A.

Roso-neri su na taj način prestigli Atalantu na drugoj poziciji i sada sa 29 bodova zaostaju šest u odnosu na prvoplasirani Napoli.

Sve je krenulo glatko po domaći tim koji je u 21. minutu poveo preko Tea Ernandesa.

Međutim, u 59. minutu je rezultat poravnao Danijel Maldini, inače sin legendarnog Paola Maldinija koji je igrač pod ugovorom sa Milanom i na pozajmici u Speciji.

Zabrinuo je Danijel Maldini grad mode i delovalo je da će Milan prosuti još dva, već uplanirana, boda i onda je Stefano Pioli napravio pravu izmenu.

U 72. minutu je u igru uveo Olivijea Žirua, a Francuz mu je u 89. uzvratio golom za pobedu. Ujedno, dobio je i drugi žuti karton, pa je u nadoknadi Milan morao da se brani sa desetoricom. I u tome uspeo.