SEA: Spaleti nadmudrio Murinja, Napoli usamljen na čelu

Fudbaleri Napolija pobedili su Romu na “Olimpiku” (1:0), u derbiju 11. kola Serije A.

Gol odluke u “Derbiju Sunca” viđen je u 81. minutu, kada je Viktor Osimen na sjajan način savladao Ruija Patrisija.

Odličnu loptu u prazan prostor je poslao Mateo Politano, Osimen je pobegao Krisu Smolingu, a onda maltene iz mrtvog ugla pogodio malu mrežu Portugalca.

Nije ovo bila naročito sadržajna utakmica, a u prvom poluvremenu praktično jedina situacija vredna spomena dogodila se u 38. minutu, kada je Osimen pao posle kontakta sa Patrisiom. Sudija je dosudio penal, pa ga posle konsultacije VAR-a poništio.

Pre gola Osimena, šanse za Napoli propustili su Losano i Elmas, a priliku je imao i sam Nigerijac.

Napoli je ponovo usamljen na čelu tabele sa 29 bodova, tri više od Milana, najbližeg pratioca.

Nakon 11. uzastopnog trijumfa Napolija u svim takmičenjima, Roma je ostala peta na tabeli sa 22 poena.

Serija A, 11. kolo

Juventus – Empoli 4:0 (1:0)
(Kin 8, Mekeni 56, Rabio 82, 90+4)

Salernitana – Specija 1:0 (0:0)
(Mazoki 48)

Milan – Monca 4:1 (2:0)
(Dijaz 16, 41, Origi 65, Leao 84 – Ranokija 70)

Fiorentina – Inter 3:4 (1:2)
(Kabral 33. penal, Ikone 60, Jović 90 – Barela 2, Martinez 15, 73. penal, Mhitarjan 90+5)

Udineze – Torino 1:2 (1:1)