LŠ: Ovaj Juventus je miljenik sreće kao niko!

Sreća prati Juventus. Možda mu vraća za sve ono što su mu svojevremeno smestili u Italiji, kada je jedini platio ceh Kalčopolija, ili kako je kasnije to nazvano Farsopolija. Možda mu se boginja Fortuna zbog toga ovako osmehuje. Poklonila mu je u Moskvi pobedu, kada je sve delovalo da će se meč završiti podelom bodova. Igrao se treći minut nadoknade kada je Daglas Kosta pored pet igrača Lokomotive i golmana Giljermea sa sedam metara pogodio za slavlje Juvea protiv Lokomotive - 2:1 (1:1).

Nisu se štedeli rivali u prvom delu igre. Uostalom, Lokomotiva je imala sedam pokušaja ka golu Vojćeha Šćešnog, dok je prvak Italije uzvratio sa devet hitaca ka golu Giljermea. Reprezentativci Rusije i Poljske po jednom su kapitulirali.

Prvi je morao da vadi loptu iz mreže Giljerme. Slobodan udarac iskosa, a onda, što bi deca rekla, kroz suknju iskusnog golmana. Mora i to nekada da se dogodi, a srećnik je bio Aron Remzi. Bio je to 300 pogodak Juventusa u Ligi šampiona. Samo su četiri kluba postigla više od njega (Real, Barselona, Bajern i Mančester junajted). Inače, i Remzi je upisao ime u istoriju Juvea. Postao je prvi igrač sa Ostrva koji je bio strelac za bjankonere u istoriji Lige šampiona (i pređašnjih naziva istog takmičenja).

Nisu „lokosi” ustuknuli. Aleksej Mirančuk, koji za razliku od brata Antona, nema tu brzinu, ali ima kreativnost, bio je strelac izjednačujućeg pogotka već u 12. minutu. Raširili su odbranu Juvea domaći igrači, a onda Mirančuk tuče glavom, lopta pogađa stativu, gde je i Šćesni ostao na zemlji, a iz drugog puta reprezentativac „zbornaja komande” pogađa. Sa tim rezultatom se i otišlo na pauzu.

Sve do pomenutog trećeg minuta nadoknade delovalo je da će se bodovi podeliti na ravne časti. Možda bi to i bilo najopštenije jer je Lokomotiva u ovih 180 minuta mečeva sa prvakom Italije pokazala da je hrabra, da ume da se nosi sa daleko kvalitetnijim rivalom, ali i naivna... Nažalost, ovo poslednje koštalo je da ima nula bodova iz duela sa Italijanima, a u prvom susretu je čak i vodila, a ovde do 90+3 imala bod u džepu.