SEA: Nova bruka Juventusa! Lep gol Sergeja u pobedi Lacija

Fudbaleri Juventusa u ozbiljnoj su krizi, a pravi način da se to prekine jesu utakmice za samopouzdanje kao što jeste ova protiv Monce, debitanta u Seriji A. Ali, ne lezi vraže, tim Masimilijana Alegrija doživeo je novu blamažu.

Monca je na svom terenu slavila trijumf rezultatom 1:0. Tome je doprinelo jer su gosti od 40. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Anhel di Marija.

Gol za pobedu Monce postigao je Kristijan Gjutkjer u 74. minutu i, verovatno, najveće iznenađenje dosadašnjeg toka sezone u italijanskom šampionatu.

Dušan Vlahović je odigrao ceo meč za Juventus, dok je Filip Kostić igrao do 78. minuta. Juventus je tek osmi sa 10 bodova, a Monca je posle prve pobede na 18. mestu sa četiri boda.

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostovanju Kremoneze sa 4:0, u utakmici sedmog kola italijanske Serije A. Rimski klub je poveo u sedmom minutu golom Čira Imobilea, na asistenciju srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića.

Imobile je u 21. minutu bio precizan sa penala, a do kraja poluvremena gol je postigao i Milinković-Savić u drugom minutu nadoknade, pošto je došao do odbijene lopte nakon udarca Matije Zakanjija.

Konačnih 4:0 postavio je Pedro pogotkom u 79. minutu. Milinković-Savić je za Lacio igrao do 78. minuta. Lacio je na petom mestu Serije A sa 14 bodova, a Kremoneze je na 19. mestu sa dva boda.