SEA: Dibala je definitivno Romina karta za Holivud

Roma je u poslednjem meču 6. kola Serije A savladala Empoli sa 2:1 i na neki način malo umirila razočaranja posle uzastopnih poraza od Udinezea (0:4) i Ludogoreca (1:2).

Već na početku Dibala je imao priliku da promeni rezultat, ali je nakon njegovog udarca lopta pogodila stativu. Argentinski internacionalac je pogodio zato u 17. minutu, kada udarcem sa ivice šesnaesterca nije ostavio šansu čuvaru Empolija Guljelmu Vikariju.

Posle dve propuštene prilike Rimljana, Toskanci su pogodili mrežu. Petar Stojanović je centrirao, a Filipo Bandineli je bio pogodio za Empoli nešto pre kraja prvog poluvremena.

Dibala je bio odlučujući faktor uspehu "vučice". Nekadašnja zvezda Juventusa u 71. je odlično asistirao Temi Abrahamu, koji je postigao pobedonosni gol.

Kapiten „đalorosa” Lorenco Pelegrini promašio je penal u 77. minutu. U 85. Žan-Danijel Akpa-Akpro iz Empolija pogodio je stativu, a nekoliko sekundi kasnije igraču iz Obale Slonovače je pokazan crveni karton zbog faula.

Roma je na 5. mestu. Izabranici Žozea Murinja sakupili su 11 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Udineze. Empoli je na 16. poziciji sa 4 boda i jedna je od ekipa koja se još uvek ne može pohvaliti trijumfom.