SEA: Inter deklasirao Murinja i Romu, Čalhanoglu dao gol direktno iz kornera!

Očekivalo se mnogo od derbija 16. kola italijanske Serije A, a na kraju smo dobili ubedljiv trijumf šampiona Italije Intera nad poniženom Romom. Žoze Murinjo je u sred Rima dobio lekciju od kluba u kom se proslavio pre 11 godina – 0:3 (0:3).

Sve je ove večeri na Olimpiku bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Sjajno veče za goste iz Milana nagovestio je Hakan Čalhanoglu u 15. minutu i to tako što je turski reprezentativac postigao gol direktno iz kornera!

Već u 25. minutu bilo je 2:0, a gol je postigao Edin Džeko, napadač koji je plavo-crni dres obukao upravo došavši iz Rome, zbog čega je dobio salve zvižduka domaćih navijača.

U samom finišu prvog dela utakmice u strelce se upisao i Holanđanin Denzel Damfris solo-minijaturom i begom odbrani Rimljana za, već tada, konačnih 3:0.

Inter je stigao do druge pozicije na tabeli sa 37 osvojenih bodova, ali bi Napoli mogao da prestigne i njega i Milan koji je trenutno prvi nakon trijumfa protiv Salernitane (2:0).