SEA: Roma ujela Lacio tamo gde najviše boli. SMS bez LŠ

Ne stiže SMS u Ligu šampiona, sada je i definitivno. U 37. kolu Serije A, igran je Derbi dela kapitale, a sladostrasniji je bio za "vučicu". Roma je savladala Lacio - 2:0 (1:0).

I nije samo stvar gradskog prestiža, već je ova pobeda Romu vratilu u trku za Evropu, dok će Lacio ostati bez Lige šampiona.

Lacio ima 67 bodova i završiće sezonu na šestom mestu, dok je Roma sa 61 bodom na korak do osvajanja sedmog mesta.

"Nebeskoplavi" su prvi zatresli mrežu, no VAR im je poništio gol. Edin Džeko uzvraća. Bosanski reprezentativac pronalazi Henrika Mahitarjana, a Jermen plasira za vođstvo "đalorosija".

Tačku na meč golom je stavio Pedro, kada je iskoristio smušenost golmana rivala i pogodio sa nekih 19 metara.

Aćerbi je izgubio živce, pa je u finišu morao ranije na tuširanje.

Rimljani slavili golovima Henrika Mhitarjana i Pedra - 2:0

Kada se igra Derbi dela Kapitale onda stanje na tabeli, mesto na kojem ćeš završiti sezonu i ukupan bilans padaju u drugi plan. Važno je samo ko će te večeri biti glavni u gradu, ko će narednih dana moći da se šepuri u italijanskoj prestonici, jer je uzeo meru najvećem rivalu. Posle pet vezanih utakmica, gotovo tri godine čekanja, Vučica je došla do pobede nad Nebeskoplavima i tako se našla nadomak plasmana u kvalifikacije za Konferencijsku ligu - 2:0 (1:0).

Formalni domaćin u ključnim trenucima meča pogađao protivničku mrežu. Kod prvog u 43. minutu zablistao je Edin Džeko, koji je na fantastičan način prevario tragičara utakmice Frančesta Aćerbija i asistirao Hernirku Mhitarijanu. Sve je bilo rešeno u 78. minutu, kada je Pedro pokazao klasu i posle sjajnog prodora poslao izuzetno precizan udarac u donji desni ugao gola nemoćnog Pepea Reine.

Vučica i trener Paulo Fonseka nisu dozvolili da im se ponove pehovi iz prethodnog derbija, kada su nadahnuti serijom dobrih rezultata krenuli u ofanzivu dobili teške udarce iz kontranapada. Lacio je u prvom poluvremenu mogao prvi do vođstva, ali je pogodak Vedata Murićija iz 31. minuta poništen zbog ofsajda. Roma je bila strpljiva, čekala je svoju situaciju i konačno je dočekala u finišu prvog poluvremena, a onda je imala sve u svojim rukama u nastavku.

Obojica trenera su izvršila veliki broj izmena sredinom drugog poluvremena. Fonseka je pokušao i uspeo da održi svežinu u sopstvenim redovima uvođenjem Santona, Viljara i Pedra, dok je sa druge strane Simone Inzagi pokušao da promeni dešavanja na terenu sa Filipeom, Pereirom, Faresom i Kaisedom.

Ipak, strpljanje i odlučnost su bili na strani domaćina, kao i individualni kvalitet Pedra, koji je ove sezone prečesto bio povređen, da bi pokazao da je u stanju još uvek da igra na visokom nivou.