SEA: Vlahović vratio Fiorentinu posle 0:2, ali ga je Iličić rastužio

Iako je na poluvremenu izgledalo drugačije, na Artemio Frankiju u Firenci je ove večeri odigran više nego interesantan meč. Fiorentina je dočekala Atalantu, koja je imala 0:2 posle prvih 45 minuta, ali je do kraja gledana prava drama. Konačan rezultat bio je 2:3 (0:2) u okviru 30. kola italijanske Serije A

Tokom prvog dela igre, dva pogotka postigao je kolumbijski as Duvan Zapata, pa je delovalo kao da će posle poluvremena njegov tim uspeti rutinski da privede ovaj meč kraju.

Međutim, tada je na scenu stupio srpski reprezentativac Dušan Vlahović... Pogodak za nadu Fiorentine u preokret postigao je u 57. minutu igre, a onda je izjednačenje svom timu doneo samo deset minuta kasnije. Prvi pogodak bio je volejem, drugi praktično na prazan gol, oba u maniru rasnih napadača.

Nažalost po domaćina i po dva Srbina u njihovim redovima (drugi je Nikola Milenković), svega četiri minuta kasnije je još jedan momak s teritorije bivše Jugoslavije dospeo u centar pažnje, pošto je Josip Iličić u 70. minutu postavio konačnih 2:3 s bele tačke.

Fiorentina se nalazi na 15. mestu sa 30 bodova, dok je Atalanta četvrta sa 61, samo jedan iza Juventusa i dva iza Milana.