SEA: Milan preživeo Ibrahimovićev direktan crveni karton i osvojio Parmu

Ne da Milan drugo mesto Juventusu! Tim Stefana Piolija ostvario je veoma važnu pobedu na gostovanju Parmi, iako je skoro celo poluvreme igrao sa igračem manje. Na kraju na Enio Tardiniju nimalo lakih 3:1 (2:0) kao što na prvi pogled izgleda.

Poveli su gosti iz grada mode već u osmom minutu kada su odlično iskombinovali Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić, a hrvatski internacionalac zatresao mrežu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Milan stiže do drugog gola, a ovog puta strelac je bio Frenk Kesi na asistenciju Tea Ernandeza.

Međutim, od 60. minuta se situacija komplikuje jer je Zlatan Ibrahimović dobio direktan crveni karton! Očigledno je nešto rekao sudiji Marku Di Belu što on nije želeo da mu oprosti i Šveđanin je ostavio saigrače na cedilu.

Samo sedam minuta kasnije to je koštalo Milan jer je Rikardo Galjolo uspeo da prepolovi zaostatak i unese nemir i dramu u poslednjih 25 minuta.

Branio se Milan, u 94. minutu Matija Bani je mogao da donese izjednačenje Parmi, ali nije bio dovoljno precizan i već u sledećem napadu stigla je kazna. Rafael Leao je postigao gol kojim je osigurao trijumf Milana i postavio konačan rezultat.