SEA: Gazda Rima je Lacio!

Ovaj petak je bio blagosloven jednim od najvećih svetskih derbija. Upravo ovim duelom između Lacija i Rome započet je sjajan vikend u kojem ćemo gledati još u nedelju Liverpul - Mančester junajted i Inter Juventus. No vratimo se Derbiju dela kapitale u koji je završen - 3:0 (2:0).

Pogodak za vođstvo bio je posle greške odbrane. Lopta se odbila do Ćira Imobilea, koji je majstorski završio akciju.

Luis Alberto je samo devet minuta kasnije povisoo na 2:0, Alberta je pronašao Manuel Lacari, a ovaj niskim udarcem šalje loptu u donji ugao gola Paua Lopeza. To je bilo sve od uzbuđenja za prvo poluvreme, a u drugom delu je i Roma pokazala neke znakove života, nedovoljne za bilo šta veće.

Posao je dovršio Alberto koji je situaciju jedan na jedan s golmanom mirno rešio u svoju korist i postavio konačnih 3:0. Roma je ostala treća s 34 boda, ali Juventus, Napoli i Atalanta imaju dva susreta manje. Lacio se pridružio društvu s 31 bodom.