SEA: Specija iznenadila Sampdoriju i pobegla sa dna

Veoma zanimljivo 17. kolo italijanske Serije A završeno je utakmicom između Specije i Sampdorije na stadionu Alberto Piko. Na njemu je Specija dočekala Sampdoriju i ostvarila trijumf kojim je pobegla iz donjeg dela tabele – 2:1 (1:1).

Specija je povela u 20. minutu golom Klaudija Terzija, a četiri minuta kasnije izjednačio je Antonio Kandreva. Nije bilo očekivano, ali posed lopte i inicijativa uglavnom je bila na strani domaćeg tima, daleko slabije plasiranog tima.

Dobre prilike propustili su Morten Torsbi na jednoj, odnosno, Nahel Estevez na drugoj strani, sve dok u 60. minutu nije dosuđen jedanaesterac koji je rešio utakmicu.

Torsbi je skrivio kazneni udarac, a tu priliku iskoristio Mbala Nzola da golom iz jedanaesterca donese trijumf Speciji. Sampa je najbolju priliku za izjednačenje imala u trećem minutu nadoknade, ali je Maja Jošida glavom poslao loptu za malo pored leve stative.

Specija je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno četvrtu u ligi i zauzima 14. mesto na tabeli sa 17 bodova. Sampdorija je pretrpela deveti poraz i ostala je 11. na tabeli sa 20 bodova.