SEA: Zlatan sa crvenilom na obrazu izdominirao u još jednom derbiju!

U tekućem kolu Serije A svi akteri, i igrači i treneri (nažalost, ne i navijači kojih nema na tribinama), nosili su na licu crvenu oznaku sa humanom porukom. U pitanju je akcija protiv nasilja nad ženama u koja je postala veoma popularna u Italiji u poslednje dve sezone.

U derbiju koji je odigran na San Paolu u Napulju, prvoplasirani Milan je poslao još jednu poruku – da je najozbiljniji kandidat da skine Juventus sa trona. Tim Stefana Piolija je dobio još jedan veliki okršaj, a junak je ko drugi nego Zlatan Ibrahimović3:1 (1:0).

Šveđanin ni u 40. godini života predstavlja pravu noćnu moru za protivničke odbrane. Neretko na terenu deluje gotovo nezainteresovano, uspavano, a onda dobije jednu loptu i demonstrira moć.

Tako je u 20. minutu dobio centaršut od Tea Ernandeza na ivici kaznenog prostora, a onda je sa 15 metara glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže domaćina.

Smejao se Ibrahimović, pričao sa sudijama i protivničkim igračima, koje je nasamario ponovo u 54. minutu, a tada je asistenciju upisao hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Napoli je u 63. minutu preko Drisa Mertensa da smanji rezultat i dobije nadu, koju je izgubio samo minut ili dva kasnije. Jer, od 65. minuta su igrali sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Tijemue Bakajoko.

Milan je posle toga mirno priveo utakmicu kraju, a u petom minutu nadoknade je Jens Hauge doneo konačnih 3:1 i sigurno prvo mesto za ekipu iz modnog grada.