Serija A: Ima skoro 40, ali i dalje ga žele... Ibra uništio inter u derbiju „dela Madonina”

Kakav Ibra, strašan Ibra. Zlatan Ibrahimović je i dalje fudbaler od koga svaki tim mora da se plaši, a to je na svojoj koži najbolje osetio Inter. Milan je u derbiju „dela Madonina” bio bolji tim i slavio nad gradskim rivalom. Konačan rezultat bio je 1:2 (1:2).

Delovalo je kao da će ovo biti šetnja za crveno-crne pošto su u 16. minutu imali već prednost od 2:0. Prvo je upravo Ibra bio precizan posle odbitka od sopstvenog promašenog penala u 12. minutu, da bi onda bio precizan i četiri minuta kasnije.

Međutim, da neće sve biti tako lako, pobrinuo se Romelu Lukaku u 28. minutu. Loptu mu je s boka dodao Ivan Perišić, a ovaj je u stilu pravog napadača smestio u nebranjenu mrežu sa druge stative.

Posle pobede u velikom derbiju Milan je prvi na tabeli sa sva četiri trijumfa i 12 bodova, a Inter, koji je bez pobede u poslednje dve utakmice, zauzima šesto mesto sa sedam bodova.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu Lacio sa 3:0. Golove su postigli Fabio Kvaljarela u 32. minutu, Tomazo Augelo u 41. i Mikel Damsgard u 74. minutu.

Posle dva poraza na startu prvenstva Sampdorija je sada vezala dve pobede i sa šest bodova zauzima deveto mesto na tabeli. Lacio je poslednje tri utakmice bez pobede, od čega su dva poraza i nalazi se na 11. mestu na tabeli sa četiri boda. Ranije danas Napoli je na svom terenu pobedio Atalantu sa 4:1, a kasnije su Krotone i Juventus odigrali nerešeno 1:1.