Serija A: VAR umalo da Fiorentini ukrade pobedu, ali na kraju je Torino ipak pao

Fudbaleri Fiorentine dobro su počeli novu sezonu u Seriji A. U ovom čudnom terminu u kom se igra prvo kolo italijanskog prvenstva, uzrokovanom koronavirusom, momci iz grada kulture sa severa Italije uspeli su da ostvare trijumf kod kuće nad Torinom. Rezultat je bio 1:0 (0:0).

U timu Fiorentine od početka je desnog od trojice štopera igrao Srbin Nikola Milenković, dok je Dušan Vlahović tek u 78. minutu zamenio Franka Riberija, ali tada je već bilo 1:0 za domaćina.

Jedini pogodak na meču postigao je Gaetano Kastrovili minut pre nego što je Vlahović ušao na teren.  Inače, Fiorentina je mogla i ranije da povede, ali je pogodak koji je postigao Biragi početkom drugog poluvremena poništen zbog poprilično diskutabilnog ofsajda.

U narednom kolu momci iz Firence gostuju Interu u Milanu, dok će Torino dočekati hit prethodne sezone - Atalantu.

Drugi meč subotnjeg programa biće utakmica između Verone i Rome, čiji ćete rezultat takođe moći da vidite kod nas.