Serija A: Ne zna Milan sa „bikovima”! Belotijevi rogovi probili šuplju odbranu

Dominirala je Đanpaolova ekipa u prvih 45 minuta. Došla i do vođstva preko penala, ali je Andrea Beloti, onaj nedosanjani san od igrača svih navijača Milana, u razmaku od pet minuta ostavio tri boda na Olimpijskom stadionu u Torinu. „Bikovi” su na kraju potpuno zasluženo slavili - 2:1 (0:1).

Simone Verdi je dobio prednost Valtera Macarija u startnoj postavi u odnosu na neke pređašne mečeve. Našao se odmah iza Simonea Zaze i Beltoija u postavci iskusnog trenerskog vuka. Đanpaolo je promešao formaciju Milana u odnosu na duel protiv Intera pre nekoliko dana, pa je prešao na 4-3-3, u u startnoj su bili Teo Ernandez, Ismael Benaser i Rafael Leao.

Ovo je inače bila najmlađa postava startnih 11 Milana u poslednje 23 godine. Nije za utehu, ali možda je jedan od uzroka poraza bilo neiskustvo.

Krištof Pjontek je bio strelac sa penala za Milaneze u prvom poluvremenu. Kao da je druga postava izašla u drugom delu. Torino se oslobodio, počeo da stavlja na velike muke Đanluiđija Donarumu, koji je prvu kapitualciju potpisao u 71. minutu. Nervoza se uvukla u redove gostiju, što je sjajni Beloti iskoristio samo nekoliko minuta kasnije.

Saša Lukić nije dobio priliku na ovoj utakmici u pobedničkom sastavu.