PL: Arsenal u slobodnom padu, Totenhem preokretom dobio londonski derbi

Arsenal već dugo nije favorit u londonskom derbiju, iako je kroz dugu istoriju duela sa Totenhemom bilo tako. Jednostavno, pada na sve niže grane, a sa ovako lošom odbranom boljem ni ne može da se nada. „Pevci” su, čini se, sa pola gasa ostvarili trijumf rezultatom 2:1 (1:1), iako su pomalo iznenađujuće „tobdžije” bolje ušle u utakmicu.

Šta više, već u 16. minutu sevnula je „bomba” Aleksandra Lakazeta. Sa preko 20 metara je zategao desnicu i poslao loptu neodbranjivo u bliži ugao sunarodnika Uga Ljorisa.

Bio je to nagoveštan dobrog meča Arsenala, što se u neku ruku i desilo jer tim Mikela Artete nije odigrao loše, ali ih je pošteno isekao gol primljen nakon samo tri minuta.

Koreanac Hjon-Min Son je pobegao čuvarima i u situaciji jedan na jedan sa golmanom Martinezom ga lobovao prelepim udarcem, čime je ekspresno vraćen egal.

Od tog momenta, umesto da se raspali bitka, pao je ritam. Ipak, više prilika imao je gost, pa je tako u prvom delu Nikolas Pepe propustio lepu priliku da donese novo vođstvo, a u drugom je Pjer-Emerik Obamejang pogodio prečku.

Gabonac je u 79. minutu imao još jedan dobar pokušao, ali je Ljoris odbranio. I onda je Totenhem prelomio utakmicu, tačnije, učinio je to Tobi Aldervejler.

Sjajno je ispratio korner sa leve strane, nadskočio rivale i pogodio dalji ugao za konačnih 2:1. Arsenal je pao fizički, potom i psihički, a do kraja je još samo Son mogao da donese ubedljiviji trijumf, ali je bio izblokiran u poslednjem momentu.