PL: Čelsi se navukao da u prvom postiže 2+. Ni bomba Zahe nije pomogla Palasu

I drugi meč uzastopno "plavci" uspevaju da postigne u prvom poluvremenu 2+ golova, a time i trasiraju put ka pobedi. Ovaj put je Kristal Palas, na Selhurst parku, položio oružje pred četom Frenka Lamparda - 2:3 (1:2).

Već u 6. minutu Vilijan koristi grešku odbrane rivala, tčanije, jedan igrač je izvrnuo zglob, Brazilac nije stao, nastavio je, ušao u kazneni i poslužio Olivijea Žirua, koji sa pet metara nema težak zadatak. Kristijan Pulišić je u 27. minutu duplirao prednost. Ponovo je Vilijan započeo akciju, pronašao Amerikanca hrvatskih korena, a on je levicom pogodio bliži ugao gola Hualte. Veoma brzo je uzvratio Vilijam Zaha. Uputio je pravu bombu sa distance u mrežu Kepe, koji ni pogledom nije uspeo da stigne loptu.

Bilo je mirno narednih četrdesetak minuta, da bi Abraham vešto iskoristio pas Loftusa Čika. Svemu je prethodilo to što se jedan igrač Palasa nije izvukao na vreme da napravi ofsajd. Do kraja meča Kristijan Benteke je usamljen na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu.