PL: Ako Liverpul postigne četiri, Siti mu odgovori sa pet golova

Trka između prošlosezonskih kandidata za titulu je počela već u prve dve utakmice nove sezone Premijer lige. Nakon što je Liverpul Noriču dao četiri gola na otvaranju, Mančester siti je danas odgovorio „petardom”.

U Londonu je Vest Hem bio samo nemi posmatrač fantastične igre tima Pepa Gvardiole, a rezultatske neizvesnosti bilo je samo u prvih dvadesetak minuta utakmice, kada je Rijad Marez dva puta mogao do gola.

„Bravu je otključao” Gabrijel Žesus u 25. minutu, kada je Siti izveo sjajnu akciju po desnoj strani, a brazilski napadač majstorski zatresao mrežu „čekićara”.

Preostali golovi viđeni su u drugom poluvremenu. Već u petom minutu nastavka sevnula je majstorska kontra Kevina De Brujnea i egzekutora Rahima Sterlinga. Omaleni Englez je blistao u drugom delu meča jer je uspeo da stigne čak do „het-trika”.

Posle dobrog dodavanja Mareza u 75. minutu Sterling se drugi put upisao u listu strelaca, potom je u 86. penal za „građane” u gol pretvorio Serhio Aguero, da bi konačnih 5:0 postavio Sterling svojim trećim golom na meču u prvom minutu nadoknade.