PL: Liverpul očerupao „kanarince” i poslao jasnu poruku svima

Počela je! Liga koju smo svi jedva čekali, startovala je u petak. Liverpul je nastavio tradiciju započetu 2012. godine da ne gubi utakmice prvog kola. Od tada, do sada, nijednom nije otišao sa terena poražen u debi meču nove sezone. Izabranici Jirgena Klopa savladali su Norič na otvaranju 4:1 (4:0).

Kao i poslednji njihov susret 2016. godine (5:4 za Liverpul), ni u ovome nije manjkalo uzbuđenja. Ekipa sa Enfilda je već za poluvreme postigla četiri gola (prvi put od 2014. godine da su „redsi” već u prvih 45 minuta 3+ puta pogađali mrežu rivala.

Već u osmom minutu kapitulirala je odbrana gostiju. Henli je tako nespretno reagovao sa peterca da je prevario golmana svog tima Tima Krula za vođstvo Liverpula.

Mohamed Salah i Roberto Firmino su izigrali kompletnu odbranu „kanarinaca” i Egipćanin je duplirao vođstvo.  Samo osam minuta kasnije Salah u „trepavicu” pogađa Van Dajka posle kornera i Liverpul trasira put ka pobedi. Da se na odmor ode sa šlagom na tortu pobrinuo se Divok Origi. Holandski golman Krul je iz nepoznatih razloga izašao na peterac posle centaršuta Arnolda, a junak prošlogodišnjeg finala Lige šampiona mu to nije oprostio.

Zaigrali su nešto bolje igrači Noriča u drugom delu, što im je bilo dovoljno za utešni gol Tima Pukija u 63. minutu. Ono što Liverpul brine jeste što je Alison Beker, standardni golman, morao van igre posle 30 minuta igre zbog povrede, a zamenio ga je novajlija iz Vest Hema Adrijan. Verovatno će u subotu u toku dana biti poznat stepen povrede Brazilca.