PL: Arsenal ima šampionski kod – Džaka zabrinuo Švajcarce

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostujućem terenu Vulverhempton rezultatom 2:0 u utakmici 16. kola Premijer lige, poslednjeg uoči pauze zbog Svetskog prvenstva.

Dvostruki strelac u 12. prvenstvenoj pobedi Arsenala bio je Martin Odegard, golovima u 55. i 75. minutu, zbog kojih Arsenal na pauzu u šampionatu ide kao prvoplasirana ekipa u Premijer ligi.

Sakupio je 37 bodova i ima čak pet više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji je ranije tokom subote izgubio od Brentforda na domaćem stadionu rezultatom 2:1.

Vulverhempton je nastavio loš niz i posle devetog poraza zauzima poslednje 20. mesto na tabeli sa 10 bodova.

Kapiten švajcarske reprezentacije Granit Džaka zabrinuo je celu naciju već u 16. minutu kada je zatražio izmenu i izašao iz igre.

Ispostavilo se da nije u pitanju povreda, već stomačni problemi. Radio televizija Švajcarske je objavila da Švajcarac albanskog porekla ima gastrointestinalne probleme, te da bi trebalo da bude spreman za početak Mundijala 24. novembra.

Švajcarska će tada igrati protiv Kameruna, četiri dana kasnije protiv Brazila, a 2. decembra zakazan je duel protiv Srbije u trećem kolu grupe G.