PL: Liverpul ne gubi velike mečeve, Salah slomio Totenhem

Fudbaleri Liverpula su na gostujućem terenu pobedili ekipu Totenhema rezultatom 1:2 u okviru 15. kola engleske Premijer lige.

Porazi od Lidsa i Notingem Foresta u prvenstvu nekako su nagoveštavali da bi tim iz Londona mogao da iskoristi lošu formu “redsa”, ali desilo se suprotno.

Ne znamo šta je to u igračima Jirgena Klopa koji su nedavno pobedili Mančester siti i danas Totenhem, a do nedavno su gubili takozvane “male utakmice”.

Sve je večeras krenulo u 11. minutu kada je maestralni Mohamed Salah iskoristio asistenciju Darvina Nunjeza za prednost Liverpula usred Londona.

U samoj završnici prvog poluvremena novi pogodak za goste upisuje Egipćanin nakon fantastično sprinta, koji nisu uspeli da zaustave defanzivci popularnih “sparsa”.

Pogodak za nadu Totenhema u 70. minutu postiže Hari Kejn, kome je asistirao Dejan Kuluševski. Upravo je švedski fudbaler uneo nešto novo u igru domaćina, ali to na kraju nije bilo dovoljno ni za bod.

Premijer liga, 15. kolo:

Lids – Bornmut 4:3 (1:2)
(Rodrigo 3. penal, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavernije 7, Biling 19, Solanke 48)

Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1)
(Alvarez 16, Haland 90+5 penal, ck. Kanselo 26 – Pereira 28. penal)

Notingem Forest – Brentford 2:2 (1:1)
(Gibs-Vajt 20, Zanka 90+6 autogol – Mbeumo 45+2 penal, Visa 75)

Vulvs – Brajton 2:3 (2:2)