PL: Haland i Foden po tri gola, Siti ponizio Junajted

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Mančester junajted u gradskom derbiju rezultatom 6:3 u okviru osmog kola Premijer lige.

Očekivala se goleada na ovom susretu, ali i malo neizvesnosti barem, sve što bi trebalo jedan derbi da nam priredi. Ali, Gvardiolini izabranici su se potrudili da ubiju svaku neizvesnost već u prvom poluvremenu.

Rezultat je posle sudijskog zvižduka za odmor od 15 minuta glasio 4:0 za “građane”.

U paramparčad je bila razbijena odbrana “crvenih đavola”, a za to su bili “krivi” Fil Foden i Erling Haland, koji su postigli po dva gola u prvih 45 minuta.

Ipak, Junajted je stigao prvi do gola u drugom poluvremenu. Entoni je smanjio vođstvo, ali je samo iznervirao strelce u prvom poluvremenu.

Postigli su Haland i Foden po još jedan pogodak u drugom poluvremenu i tako su zaokružili sjajan dan, pošto su obojica upisala het-trik.

Uspeo je Mančester junajted da postigne još dva gola, počasna, do kraja susreta, a u oba navrata je strelac bio Entoni Marsijal.

Siti je tako opet prišao na bod vodećem Arsenalu i nalazi se na drugom mestu, dok je njegov gradski rival na šestoj poziciji sa 12 bodova.