PL: Totenhem u ligi i Totenhem u Evropi - dve različite ekipe. Sonov het-trik za 15 minuta

Totenhem je dočekao Lester u glavnom gradu Engleske, koja i dalje žali za preminulom kraljicom Elizabetom II. U jednoj od prvih premijerligaških mečeva odigranih posle njene smrti, u okviru 8. kola, domaći tim je uspeo da slavi, ali da bi tako bilo, izabranici Antonija Kontea morali su dobro da se oznoje. U prvom poluvremenu. U drugom su stvari tekle poprilično glatko... Konačan rezultat - 6:2 (2:2).

Fudbaleri koje sa klupe predvodi čuveni Italijan gubili su od šestog minuta, ali su izjednačili već u osmom, pokazavši sjajan karakter, a onda više sebi nisu dozvolili da odu u rezultatski deficit. Ti pogoci bili su delo Tilemansa, odnosno s druge strane Kejna.

Sredinom prvog poluvremena u 21. minutu Erik Dajer je doveo domaćina u prednost, međutim, 20 minuta kasnije, novi hladan tuš za domaću, često pozorišnu, publiku. Izjednačenje Lesteru doneo je Medison.

To je bio rezultat prvog poluvremena, ali je odmah na početku drugog, izgnanik iz Juventusa, Konteov miljenik, Urugvajac Rodrigo Bentankur pokazao zašto ga simpatični Italijan kuje u nebesa, donevši Totenhemu toliko željena tri boda, s obzirom na raniji trijumf koji je Mančester siti ostvario u duelu sa Vulverhemptonom (0:3).

Konačan rezultat postavio je Son u 73, 84. i 88. minutu i ako dozvolite da se malo našalimo - jednim od najbržih, ali i rezultatski najnevažnijih het-trikova u bliskoj prošlosti elitnog fudbala u njegovoj kolevci.

Sve ovo znači da su trenutno Totenhem i Siti na deobi prvog mesta sa po 17 bodova, bar do nedeljnog meča koji Arsenal igra sa Brentfordom.

Mora se naglasiti i da je Konteova ekipa ove nedelje pokazala dva potpuno drugačija lica - kao Džekil i Hajd. Protiv na papiru donekle slabijeg i poprilično jeftinijeg Sportinga je poražena 2:0 u Ligi šampiona, da bi nekoliko dana kasnije dominantno i u Italijanovom stilu (uvek se događalo da njegove ekipe igraju "iz iksa u keca") došla do trijumfa nad još jednim premijerligašem.

Uostalom, sezona će pokazati ima li bivši trener Juventusa, Intera i Čelsija dovoljno umeća da postane prvi čovek koji je osvojio i Premijer ligu i Seriju A sa dva različita kluba. Doduše, kad se pomene Totenhem i neki veliki trofej, jasno je da se više od 60 odsto našeg cenjenog čitalaštva grohotom nasmeje.