PL: Rašford konačno srušio Arsenal, Artetin prvi poraz ove sezone

Fudbaleri Mančester junajteda uspeli su da urade nešto što do sada niko ove sezone nije. Da pobede Arsenal. I to tako što su vodili i u prvom poluvremenu, pa ih je ekipa Mikela Artete stigla, da bi novim pogotkom u drugom delu stavljena tačka na utakmicu. Konačan rezultat bio je 3:1.

Gosti su u ovu utkamicu ušli sa pet pobeda iz pet prvih utakmica, dok je Mančester tek počeo da igra onako kako se od njega očekuje. Pobedu je, u ovom derbiju, ostvarila domaća ekipa i to vrlo lagano, a konačan rezultat bio je 3:1.

Prvi gol na utakmici viđen je u 12. minutu utakmice, ali je poništen. Arsenal je došao do vodstva, slavili su gosti gol Martinelija, ali je nakon konsultacija sa VAR-om pogodak poništen.

Obe ekipe su nakon te situacije imali nekoliko prilika da dođu u vodstvo, a ono što Arsenal nije iskoristio jeste domaća ekipa.

Nekoliko sjajnih dodavanja, asistencija Rašforda za novajliju Antonija, koji na debiju postiže gol za vođstvo.

Arsenal je u 60. minutu poravnao. Nakon nekoliko vezanih grešaka domaćih igrača Saka je pogodio za 1:1.

Kada se očekivalo da Arsenal preuzme kontrolu nad igrom, Rašford je istrčao sjajnu kontru, te je pogodio za 2:1.

Arteta je odmah nakon tog trenutka krenuo na sve ili ništa, te je napravio trostruku izmjenu, ali to ga je koštalo.

Ostalo je previše prostora, Rašford je na asistenciju Eriksena postigao gol za 3:1, te je rešio utakmicu. Arsenal uprkos porazu ostaje na prvom mestu na tabeli sa 15 osvojenih bodova, dok je Junajted sada na petom sa 12 bodova.

Premijer liga, 6. kolo:

Subota:

Everton – Liverpul 0:0

Brentford – Lids 5:2 (2:1)
(Toni 30. penal, 43, 58, Mbeumo 82, Visa 90+1 – Sinistera 45+1, Ljorente 79)

Čelsi – Vest Hem 2:1 (0:0)
(Čilvel 76, Haverc 88 – Antonio 62)

Njukasl – Kristal Palas 0:0

Notingem – Bornmut 2:3 (2:0)
(Kujate 33, Džonson 45+2 penal – Biling 51, Solanke 63, Entoni 87)

Brajton – Lester 5:2 (2:2)
(Tomas 10. autogol, Kaisedo 15, Trosar 64, Mekalister 71. penal, 90+7 – Ihenačo 1, Daka 33)

Mančester junajted- Arsenal 3:1 (1:0)