PL: Kejn i Son opalili šamar Arsenalu!

Možda će Arsenal igrati u Ligi šampiona sledeće sezone, ali će njegovi navijači sezonu završiti sa nešto gorčijim ukusom u ustima zbog teškog poraza od najvećeg rivala. Totenhem je torpedovao tobdžije rezultatom 3:0 (2:0) i dodatno zakuvao trku za ulazak u elitno takmičenje.

U pitanju je bio zaostali meč 22. kola engleske Premijer lige. Totenhem je stigao do 20. pobede u prvenstvu i sa 65 bodova zauzima peto mesto na tabeli, a Arsenal je na četvrtoj poziciji sa bodom više.

Strelci za Totenhem bili su Hari Kejn iz penala u 22. i 37. i Son Heung Min u 47. minutu. Mora se istaći da je Arsenal od 33. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Rob Holding.

U narednom kolu, Totenhem će dočekati Barnli, dok će Arsenal gostovati Njukaslu.