PL: Liverpul dobio goleadu u velikom derbiju i opstao u trci za LŠ!

Nakon što je odložen zbog velikih nereda navijača Mančester junajteda, najveći engleski derbi između Junajteda i Liverpula konačno je odigran. Mnogo veći imperativ imao je tim sa Enfilda koji je na Old trafordu ove večeri odneo veliki trijumf rezultatom 4:2 (2:1).

Tako su crveni ostali u trci za plasman u Ligu šampiona pošto sada imaju na 5. mestu 63 osvojena boda, samo bod manje od Čelsija i tri od Lestera, ali uz utakmicu manje od oba direktna konkurenta.

Mančester junajted je ostao drugi sa 70 bodova, ali bez ikakvih mogućnosti da dostigne gradskog rivala Siti na prvom mestu, kao i da ispadne iz zone koja vodi u elitno takmičenje.

A bolje je počeo domaćin, tako što je Filips postigao autogol, mada je gol pripisan Brunu Fernandešu. Međutim, već do poluvremena stigao je preokret golovima Dioga Žote u 34. i Roberta Firmina u trećem minutu nadoknade.

Firmino je izrastao u heroja pošto je već u 47. minutu doneo velikih 3:1 Liverpulu i tako obezbedio nedostižnu razliku, budući da pogodak Markusa Rašforda u 68. minutu ništa nije promenio.

Jer, do kraja se tim Jirgena Klopa odbranio, a u 90. minutu se u strelce upisao i Mohamed Salah i tako postavio konačan rezultat ovog derbija.