PL: Žoržinjov kiks dovoljan Arsenalu za pobedu na Stamford Bridžu

Fudbaleri Arsenala zadržali su kakvu-takvu šansu da naredne sezone ipak zaigraju u evropskim takmičenjima sa sedme pozicije na tabeli. Izabranici Mikela Artete uspeli su da slave nad Čelsijem u gostima i tako ga pobede drugi put u istoj sezoni prvi put od 2004. godine. Konačan rezultat bio je 0:1 (0:1).

Jedini pogodak pao je u 16. minutu i to usled velike greške Žoržinja, koju je Kepa Arizabalaga nakratko uspeo da neutrališe, ali je iz drugog pokušaja Smit Rou uspeo traljavim, ali učinkovitim šutem da pronađe mrežu. Kod te situacije čuvar mreže ništa nije mogao da uradi, pa čisto da ne ispadne da uvek pljunemo po jadnom Kepi.

Arsenal je dobro utegnuo redove do kraja meča, te dozvolio samo sporadične prilike Čelsiju, koji u drugom poluvremenu, sve do samog smiraja, nije imao nijedan udarac u okvir gola. Tek pred sam kraj Rudiger je pogodio prečku glavom, a iz odbitka je Žiru takođe zatresao gornji deo okvira gola. Interesantno, on još nikada nije postigao pogodak protiv svog bivšeg kluba sa Emirejts stadiona.

Arsenal je osmi na tabeli sa 55 osvojenih bodova, a iznad njega, sve za po bod prednosti u odnosu na prethodnopomenuti klub slede Totenhem, Liverpul i Vest Hem, s tim što oni imaju i manje odigranih mečeva, pa su u daleko boljoj poziciji da naredne sezone izađu u Evropu, makar to bila i novoformirana Liga konferencija