PL: Spektakl na Gudisonu u režiji Sigurdsona i Kejna

Fudbaleri Evertona i Totenhema režirali su pravi mali spektakl ove večeri u 32. kolu engleske Premijer lige. I kako je na kraju bilo najpoštenije. meč je završen nerešeno. Konačan rezultat bio je 2:2 (1:1).

Golove za Everton postigao je Gilfi Sigurdson u 31. i 62. minutu, dok je strelac za Totenhem bio Hari Kejn u 27. i 69. minutu. A, evo i kako se kretao rezultat.

Kejn je dobro pratio akciju svog tima u 27. minutu, našao se usamljen pred golom Džordana Pikforda, a on takve poklone ne propušta te je doneo prednost od 0:1 svom timu. Kratko je trajalo slavlje gostiju. Samo četiri minuta kasnije dosuđen je penal za Everton, a precizan izvođač je kao i uvek bio Sigurdson za 1:1.

Sigurdson je bio precizan i za 2:1 u 62. minutu. Pratio je  akciju i asistenciju Šejmusa Kolmana pretvara u gol. Sedam minuta kasnije Totenhem je poravnao. Kejn je u 69. minutu meča bio precizan za svoj 21. gol u sezoni i izjednačio je rezultat na 2:2. Everton je osmi sa 49 poena, dok je Totenhem sa 50 bodova na sedmom mestu.

U narednom kolu, Everton će gostovati Arsenalu, dok će Totenhem dočekati Sautempton.