PL: Bomba Aleksander-Arnolda u 91. minutu sprečila kiks Liverpula, na Enfildu iz dvojke u keca!

Mnogo stvari ne štima u ekipi Liverpula ove sezone, a to je još jednom pokazala Aston Vila, tim koji je u prvom delu sezone deklasirao tim Jirgena Klopa sa 7:2. Vila je na Enfildu vodila posle prvog poluvremena, ali na kraju nije uzela ni bod - 2:1 (0:1).

Još jednom se videlo da Liverpul ne ume protiv ovog protivnika, a vrlo malo je falilo da mu tim iz Birmingema još jednom uzme meru. Jer, od 43. minuta na semaforu je stajalo 0:1.

Strelac protiv crvenih još jednom je bio mlađi Oli Votkins, a Alison Beker ni ovog puta nije imao rešenje za fantastičnog krilnog napadača.

Liverpul je bio dosta smušen u većem delu susreta, nije znao kako da napadne, ali je u 57. minutu uspeo da izjednači. I to iz odbitka je Mohamed Salah sproveo loptu u mrežu, a prethodno je šutirao Andre Robertson.

Kako je meč odmicao Vila se sve više branila, ali je domaćin ipak uspeo u prvom minutu nadoknade da stigne do preokreta. Tijago Alkantara je imao zicer, Emanuel Martinez je odbranio, ali je onda sa ivice kaznenog prostora praćku zategao Trent Aleksander-Arnold i postigao fenomenalan gol za konačnih 2:1.

Liverpul je sada skočio na četvrto mesto sa istim brojem bodova kao i Vest Hem koji u nedelju igra svoj meč 31. kola Premijer lige protiv Lestera. Dramatična borba za Ligu šampiona se nastavlja.