PL: Junajted nastavio brutalan niz u gostima, sjajan hitac Pogbe srušio Fulam u Londonu

Neverovatan je niz Mančester junajteda ove sezone na strani. Protiv Fulama na Krejven kotidžu je odigrao 10. utakmicu u gostima ove sezone i osvojio je čak 26. bod pobedom rezultatom 2:1 (1:1).

Počelo je prilično šokantno po favorita, jer je Ademola Lukman već u petom minutu doveo Fulam u vođstvo. Veoma rezantnim udarcem sa desne strane je pogodio dalji ugao i nagovestio iznenađenje.

Međutim, već u 21. minutu Edinson Kavani je vratio rezultatski egal u ovaj susret. Posle centaršuta ili šuta Bruna Fernandeša sa leve strane, Kavani je dočekao odbitak od golmana Alfolsa Areole i lako je zatresao mrežu.

Potom je Junajted napao, išao po preokret, ali Fernandeš već u 22. minutu i kasnije Entoni Marsijal nisu uspevali da postignu drugi gol za Junajted.

Ali, jeste Pol Pogba u 65. minutu i to na prelep način. Francuz je sa oko 20 metara levom nogom poslao loptu u sam ćošak, onako kako nikako nije mogao da je dohvati Areola.

I tek tada je Fulam zaigrao bolje, kao da mu je bilo potrebno da počne da gubi. Najpre je priliku imao Ruben Loftus-Čik u 75. minutu, pa onda i u 84.

U trećem minutu nadoknade i srpski napadač Aleksandar Mitrović je mogao da se proslavi. Ipak, njegov pokušaj glavom je bio izblokiran i Junajted se do kraja uspešno odbranio za novi skok Mančestera na čelo tabele Premijer lige.