PL: Solskjere, mirno li spavaš? Gvardiola ti diše za vratom...

Dugo Premijer liga nije imala tri konkurenta za titulu. Ali baš prava tri konkurenta. Ove zime, deluje da je konačno ponovo tako. Mančester junajted prvi, Liverpul drugi i Siti treći, a svi u razmaku od svega četiri boda. Bar je tako posle večerašnjeg meča Mančester sitija i Brajtona. Izabranici Pepa Gvardiole slavili su sa 1:0 (1:0).

Izveštaj ove utakmice praktično je unapred bio napisan, s tim da se očekivao možda i veći broj lopti u mreži gostiju. A moglo je da bude više pogodaka. Posebno pošto je Rahim Sterling promašio penal u 92. minutu, kada je mogao svom timu da donese takozvanu „duplu pobedu”, rečeno kladioničarskim rečnikom.

Trijumf timu Pepa Gvardiole, koji je odigrao onoliko koliko mu je bilo i potrebno ove večeri, naravno, uz akcenat na posedu lopte, doneo je Fil Foden u sam smiraj prvog poluvremena, u idealnom momentu za rušenje svih nada i snova na ovom meču evidentno slabijeg rivala.

Siti sada ima samo četiri boda manje od Junajteda, jedan manje od Liverpula, uz meč zaostatka u odnosu na glavne takmace. Deluje da ćemo gledati borbu za titulu utroje...