PL: Livepul je lukaviji od „lisica”

U još jednom derbiju devetog kola engleske Premijer lige Lester, koji je recimo deklasirao Mančester siti u gostima sa 5:1, ovog puta je gostovao na Enfildu. Međutim, Liverpul je bio spreman na sva lukavstva koje su „lisice” spremile i slavio veoma važan trijumf rezultatom 3:0 (2:0).

U prvih 20 minuta je sjajan bio Kasper Šmajhel koji je odbranio pokušaje Sadija Manea, Kurtisa Džounsa i Dioga Žote, a u 21. ga je savladao njegov štoper Džoni Evans koji je postigao autogol.

Potom su dve dobre prilike imali Žoel Matip i Roberto Firmino, pre nego što je u 41. minutu Diogo Žota nastavio svoju golgetersku seriju, te duplirao prednost domaće ekipe. Zapravo, tu je i prelomljena utakmica.

Lester je potpuno klonuo, a da nije bilo Šmajhela verovatno bi doživeo potpuni debakl. Ovako, do kraja su gosti primili još samo jedan pogodak. Roberto Firmino je u 86. minutu nagradio sebe za dobru partiju i postavio je konačnih 3:0 za aktuelnog šampiona Premijer lige.

Tim Jirgena Klopa se na ovaj način izjednačio na vrhu tabele sa Totenhemom i tako preskočio upravo Lester koji je sa druge pao na četvrtu poziciju na tabeli.