PL: Odbrana mu je kriminal, Fulam opet izgubio

Fudbaleri Fulama doživeli su novi poraz, ponovo na svom terenu, a bolji od saigrača Aleksandra Mitrovića (koji je u igru ušao u 58. minutu) bio je Everton. Momci iz Liverpula slavili su skoro pa rutinski. Rezultat - 2:3 (1:3).

Gost je poveo već u prvom minutu golom Dominika Kalverta-Luina, a izjednačio je Bobi Rid u 15. Novo vođstvo gostima doneo je opet Kalvert-Luin u 29. minutu, a treći gol za Everton postigao je Abdulaj Dukure u 35. minutu kada je skočio poput košarkaša u kaznenom prostoru domaćina.

Fulam je u 68. minutu mogao da smanji zaostatak, ali je Ivan Kavaleiro promašio penal, a konačan rezultat postavio je Ruben Loftus-Čik pogotkom u 70. minutu. Prekasno za preokret, ispostavilo se.

Everton je prekinuo niz od tri poraza i posle pete pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 16 bodova. Fulam je pretrpeo sedmi poraz i 17. je na tabeli sa četiri boda.