PL: Sterlingov gol napravio razliku, Arsenal skupo platio promašaje

Mančester siti je dočekao Arsenal u 5. kolu Premijer lige u meču koji su, posle onog između Evertona i Liverpula očekivali svi ljubitelji fudbala. Pep Gvardiola je ovoga puta bio uspešniji od svog učenika Mikela Artete. Konačan rezultat, posle velike borbe, bio je minimalnih 1:0 (1:0).

Jedini pogodak bio je delo Rahima Sterlinga sredinom prvog poluvremena. Možda ste na prvi pogled, ako ste videli pogodak pomislili da je imao mnogo sreće, to ipak nije prava istina. Sjajna akcija Sitija, šut Serhija Aguera sa 15-ak metara, odbitak golmana Bernda Lena pravo u noge odlično postavljenog reprezentativca Engleske i ostalo je istorija.

Arsenal se razbudio posle primljenog pogotka, počeo je da napada, najbolje šanse imao je Bukajo Saka, ali mu je oba puta branio Ederson.

Pokušavali su Artetini izabranici i u drugom poluvremenu, ušao je i Aleksandr Lakazet, ali ni njegovo prisustvo na terenu nije pomoglo. Ni Vilijan nije uradio gotovo ništa, a taman kada je sviran jedan slobodan udarac u idealnoj poziciji za njega, on je već bio van terena.

Momci Pepa Gvardiole su upisali tek sedmi bod u sezoni, dok je Arsenal ostao na devet, ali su oba tima u sredini tabele. Nije ovo za sada bio idealan start ni za jedne, ni za druge, ali Sitijeva sreća bi mogla da se promeni baš posle ovog meča.