PL: Derbi opravdao očekivanja, ali VAR nije – Liverpul ostaje podeljen

Najavili smo da će derbi grada Liverpula između Evertona i Liverpula biti nikad zanimljiviji i tako je i bilo na Gudisonu ovog popodneva. Ništa nije razdvojilo dva velika rivala, mada je VAR dosta u tome pomogao – 2:2 (1:1).

Liverpul je dva puta vodio. Prvo je Sadio Mane doveo Liveprul u prednost golom u trećem minutu, a u 19. je izjednačio Majkl Kin.

Novo vođstvo Liveprulu u 72. minutu doneo je Mohamed Salah, a izjednačenje i bod domaćinu u 81. Dominik Dominik Kalvert-Luin.

Njemu je to bio sedmi gol ove sezone u Premijer ligi. Liverpul je u finišu imao igrača više, zbog isključenja Rišarlisona u 90. minutu, a u 92. je dao gol.

Međutim, javio se VAR sistem i pokazao da je asistent Mane bio u milimetarskom ofsajdu i zato je poništen pogodak Džordana Hendersona.

Everton je remijem zadržao prvo mesto na tabeli i sada ima 13 bodova, tri više od drugoplasiranog Liverpula.