SL: Katai u 93. minutu spasao Zvezdu u Surdulici!

Redovno je Radnik postao nagazna mina za Crvenu zvezdu, a umalo se to ispostavilo i ovog popodneva u Surdulici. U meču 19. kola Superlige Srbije crveno-beli su slavili trijumf golom Aleksandra Kataija u 93. minutu i tako pobegli na +13 u odnosu na Partizan, uz utakmicu više – 2:1 (1:0).

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu propustila veliki broj prilika preko Kangve i Katarija. Domaći fudbaleri su takođe u prvom delu meča imali nekoliko šansi. Šampion Srbije i aktuelni lider na tabeli stigao je do vođstva u 35. minutu preko Kataija.

Radnik je izjednačio u 48. minutu preko Spasića. Surduličani su najveću šansu u drugom poluvremenu imali u 78. minutu preko Borka Duronjića, koji je šutirao pored gola i promašio preokret

I onda, šampion Srbije je do pobede stigao u 93. minutu. Katai je pogodio mrežu domaćeg tima iz slobodnog udarca i doneo veliku radost svom timu.

Crvena zvezda je prva na tabeli Superlige Srbije sa 53 boda, dok je Radnik poslednji sa osam, pred odlazak na pauzu zbog Svetskog prvenstva.

Crveno-beli će u 20. kolu, koje je na programu četvrtog februara naredne godine, dočekati Vojvodinu, dok će Radnik igrati sa Kolubarom u Lazarevcu.

Radnik – Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Strelci: Spasić 48 – Katai 35, 90+3;
Stadion: FK Radnik;
Sudija: Nenad Minaković;
Žuti kartoni: Abubakar, Petrović, Bogdanović, Danoski (Radnik) – Srnić, Mustafa (Crvena zvezda).

Radnik: Vujanac – Abubakar, Oreščanin, Stojanović, Petrović (od 82. Velikić) – Marong (od 65. Subotić), Rustemovič – Duronjić, Danoski, Spasić – Kunić (od 72. Bogdanović).

Crvena zvezda: Borjan – Eraković (od 86. Gobeljić), Milunović, Dragović, Azarov – Mijailović (od 86. Sanogo), Kangva (od 66. Srnić) – Mustafa, Katai, Ivanić 6 (od 46. Mitrović) – Mijatović 5.5 (od 57. Ben).