SL: Fantastičan fudbal u Bačkoj Topoli, Partizan slavio u goleadi

Fudbaleri Partizana su posle velike borbe uspeli da savladaju TSC u Bačkoj Topoli. U meču 18. kola Superlige crno-beli su slavili 3:2.

Odličnu utakmicu smo imali prilike da gledamo, a Petar Ratkov je već u prvom minutu najavio šta će se dešavati na severu Srbije.

Mladi napadač domaćina zatresao je mrežu već u prvom napadu i doneo prednost svojoj ekipi.

Na naredni pogodak se čekalo do finiša prvog poluvremena, kada je Natho izjednačio rezultat. Krenuli su crno-beli na sve ili ništa do kraja meča, pa je Siniša Saničanin u 70. minutu prvi put doneo prednost Partizanu.

Ipak, novu dramu uneo je rezervista Mirčevski golom u 80. minutu za 2:2.

Nastavljena je velika bitka pred oko 5.000 navijača. Igrao se 86. minut, kada je Slobodan Urošević opalio po lopti iz slobodnog udarca i šokirao domaće navijače fenomenalnim pogotkom za novo vođstvo svog tima.

Ispostavilo se da je pogodak Uroševića bio poslednji na ovom susretu, pošto je semafor na kraju meča pokazao 3:2 za Partizan.

Izabranici Gordana Petrića osvojili su 40. bod i vratili zaostatak za Zvezdom na -7, dok je TSC na trećoj poziciji sa 36 bodova.

TSC – Partizan 2:3 (1:1)
Strelac: 1:0 Ratkov u 2, 1:1 Natho u 42, 1:2 Saničanin u 70, 2:2 Mirčevski u 80, 2:3 Urošević u 86

Stadion: TSC Arena
Sudija: Aleksandar Živković

TSC: V. Ilić – Cvetković, Antonić, Stojković (od 77. Tomanović), Petrović – Stojić, Kuveljić (od 77. Milosavljević), Đakovac – Jovanović (od 70. Mirčevski), L. Ilić, Ratkov (od 70. Vukić)

Partizan: Popović – Ilić (od 46. Baždar), Vujačić, Saničanin – Živković, Fejsa, Natho (od 88. Traore), Urošević – Pantić (od 46. Menig), Dijabate (od 90+4 Lutovac) – Rikardo (od 88. Pavlović)